Bańki Miłości

Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka

wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

oraz Kampanią na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa

Zapraszają dzieci, młodzież szkolną z rodzicami oraz wszystkich mieszkańców na:

Promocję Książek dotykowych od godz. 12.00

Oprócz wspólnego puszczania baniek, będą promowane książki dotykowe dla dzieci niewidomych i słabowidzących przez Bibliotekę Publiczną im. Władysława Biegańskiego w  Częstochowianie i Ośrodek Wychowawczo-Rewalidacyjny dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Polskiego Związku Niewidomych

Bańki Miłości od godziny 13.00 do ostatniej bańki

Dzień ten ma charakter akcji społecznej na celu zapobieganie wyalienowania jednego z rodziców z życia dzieci. Akcja ma również na celu wspieranie dziecka, głównie w sytuacji indukowania u niego negatywnych emocji, postaw i przekonań wobec drugiego rodzica, oraz chęć wsparcia działań uświadamiających społeczeństwo o negatywnych skutkach działań, wywołujących zaburzenia w relacji pomiędzy dzieckiem a drugim rodzicem.

Wspólnie puszczane baniek mydlanych symbolizuje miłość, która wznosi nas tak jak wznoszą się bańki mydlane i która nie może być przerywana, tak jak to się dzieje na skutek alienacji rodzicielskiej.