Czytanie uszczęśliwia

„Czytanie uszczęśliwia” – akcja czytelnicza.

Biblioteka szkolna SP 38 po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa.

Z tej okazji przygotowano gazetkę okolicznościową: „Światowy Dzień Książki 2018”. Przeprowadzono zajęcia czytelnicze „Witamy Was w bibliotece”dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 38.Dzieci poznały bajkę „O rybaku i rybce”Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na motywach bajki.

W ramach Święta zorganizowano wycieczkę do Biblioteki Publicznej, Filii nr 15. Głównym punktem programu były zajęcia biblioteczne pt. „Historia książki”Zapoznano uczniów z rozwojem pisma, powstaniem alfabetu oraz historią książkiod początków do współczesności. Wyjaśniono takie pojęcia jak: pismo klinowe, hieroglify, papirus, pergamin, książka rękopiśmienna, e-book. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentu e-book„Dziennik cwaniaczka” autorstwa Kinney Jeff. Książka opowiada o życiu nastoletniego Grega, który swoje perypetie opisuje w specjalnym dzienniku.Uczniowie wzięli udział w quizie czytelniczym.Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodką niespodzianką. Zajęciom towarzyszyła zabawa DOBBLE.To gra towarzyska, w której liczy się szybkość, spostrzegawczość i refleks.Uczniowie żywo reagowali i czynnie brali udział w proponowanych grach i zabawach.W zajęciach uczestniczyła klasa 5c wspólnie z wychowawcą p. E. Szelecką i nauczycielem bibliotekarzem p. I. Tutak.

Głównym celem akcji było zainteresować dzieci książką, a tym samym promując czytelnictwo oraz korzystanie z bibliotek.

Info Iwona Tutak

Czytanie uszczęśliwia / Google Photos