Festiwal bajki

Festiwal Bajki – zwycięzcy festiwalowych konkursów

20 września, o godzinie 16.30 w sali odczytowej Biblioteki Publicznej odbyło się podsumowanie festiwalowych konkursów: literackiego „Moje czytanie zaczęło się od…”, plastycznego „Świat z bajki” oraz fotograficznego „Czytanie odmienia się przez przypadki”. Festiwal Bajki to projekt Biblioteki Publicznej w Częstochowie, którego głównym celem jest promocja dobrej literatury dla dzieci i młodzieży.

W gronie zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie. W konkursie literackim Wiktoria Gromek z kl.7 b zajęła II miejsce a Oliwia Renik z kl.7 b otrzymała wyróżnienie. Konkurs „Moje czytanie zaczęło się od” był skierowany do młodzieży, która ma już doświadczenie związane z czytaniem i może opisać swoje wspomnienia dotyczące książki, która sprawiła, że czytanie stało się bardzo ważne.

W konkursie plastycznym Antoni Baldowski z kl.1c zajął II miejsce. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej  w technice kolażu ilustrującej świat przedstawiony w wybranej bajce. Przy użyciu materiałów nadających się do recyclingu.

Uczestnicy konkursów mogli zobaczyć swoje prace na wystawie pokonkursowej. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Podsumowaniu konkursów towarzyszyło spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Katarzyną Wasilkowską i promocja jej najnowszej książki pt. „Baltazar wraca do domu”. Opowieść o tym, że inne nie znaczy złe i o tym, że kłamstwo, nawet na czterech szybkich nóżkach, nie zajdzie daleko. Biblioteka szkolna zbogaciła księgozbiór o najnowszą książkę pisarki (z autografem i dedykacją dla czytelników Biblioteki SP 38 w Częstochowie).

Iwona Tutak