Gromada zuchów

12 Gromada Zuchów przy Szkole Podstawowej nr 38 w Częstochowie

W lutym w 2012r., w Szkole Podstawowej nr 38 powstała 6 Gromada Zuchowa „Tropiciele Tęczy”.

Zuchy to dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które na cotygodniowych zbiórkach świetnie się̨ bawią̨ zdobywając kolejne umiejętności i rozwijając swoje zainteresowania. Dzięki temu na ich mundurkach pojawiają̨ się̨ coraz to nowe znaczki sprawności. Oprócz tego gromada bierze udział w licznych biwakach, złazach, rajdach, które pozwalają̨ nam jeszcze lepiej się̨ poznać́! Również̇ w trakcie ferii zimowych i wakacji spędzamy razem czas na zuchowaniu podczas zimowisk i kolonii.

Od czerwca 2014 roku Gromada działa w II środowiskowym Szczepie Czarno- Czerwonym, dzięki czemu zuchy po ukończeniu III klasy staną się harcerzami i rozpoczną̨ nową, wspaniałą przygodę̨.

Drużynową̨ 6 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tęczy” jest druhna Weronika Ostrowska sam., która jest harcerką już̇ od czterech lat. Pierwotnie działała w 89 środowiskowej Drużynie Harcerskiej Wawer, gdzie pracowała z dziećmi w wieku od 10 do 13 lat na funkcji zastępowej – lidera małej grupy. Następnie latem 2013 roku ukończyła kurs drużynowych zuchowych, na którym zdobyła wiedzę niezbędną̨ do prowadzenia gromady. W 2014 roku stała się̨ drużynową̨ 6 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tęczy”. Oprócz tego nadal działa w „Wawrze”, który podobnie jak Gromada jest częścią̨ II środowiskowego Szczepu Czarno-Czerwonego. Prywatnie jest uczennicą VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie.

Jeśli chcą̨ Państwo, aby Wasze dziecko przeżyło wspaniałą przygodę̨, nabyło wiele nowych umiejętności i nauczyło się̨ samodzielności – ZAPRASZAMY!

Kontakt – Weronika Ostrowska: email: ostrowska.wera@gmail.com telefon: 695 059 676

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

1 dzień wiosny – zabawy w Zygzaku

Zimowisko Rycerka Kolonia

Zbiórka – Betlejemska Szopka

Zbiórka – sałatki dla Świętego Mikołaja

Złaz zuchowy – zdobywanie sprawności przyrodnik i tropiciel jury

Zbiórka o Prawie Zucha – zadania w kolorowance

Pożegnanie lata i przywitanie jesieni. W rolach głównych: Pani Lato, Pani Jesień i Pan Liść

Obietnica zuchowa – 28.09.2012

Zbiórka o bioróżnorodności – wstęp do sprawności przyrodnik

Zlot Hufca ZHP Częstochowa 2012