Spotkanie autorskie

Festiwal bajki – spotkanie autorskie

We wrześniu po raz trzeci w Częstochowie odbył się Festiwal Bajki. Organizatorem akcji jest Biblioteka Publiczna. Projekt skierowany jest do wszystkich miłośników literatury dla dzieci i młodzieży. Osób, które nie tylko kochają książki, ale także lubią o nich podyskutować, spotkać się z innymi wielbicielami wybranego pisarza, czy też wziąć udział w festiwalowych konkursach.

21 września 2017r.w ramach Festiwalu Bajki odbyło spotkanie z pisarką dla dzieci i młodzieży Barbarą Kosmowską. W zajęciach literackich uczestniczyła klasa 3b wspólnie z wychowawcą p. J. Jamską i nauczycielem bibliotekarzem p. I. Tutak.

Barbara Kosmowska to poetka, pisarka, literaturoznawca. Autorka rozchwytywanego cyklu o Bubie (2003), Myślinków (2005), dwukrotnie nagradzanej Pozłacanej rybki (2007), popularnej Puszki (2009) a Kolorowy szalik zdobył nagrodę Książka przyjazna dziecku 2015.

Na początku spotkania uczniowie wręczyli pisarce wykonaną przez siebie książeczkę pt. „Książka pytań”. Książeczka zawierała również ilustracje. Pani B. Kosmowska podziękowała za piękną niespodziankę i zapewniła, że w drodze powrotnej do domu przeczyta z wielką przyjemnością.

Następnie pisarka zaprezentowała swój dorobek literacki. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z poetką, pytali o początki pisania, ciekawi byli jak powstają jej książki, co lubiła czytać w dzieciństwie, czy zdarzają jej się błędy ortograficzne ….  Dzieci bardzo szybko nawiązały dobry kontakt z poetką, która odpowiedziała na każde pytanie. Jednym z wielu było: dlaczego warto czytać książki? Odpowiedz można znaleźć na filmiku. Spotkanie z pisarką przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Gospodarz spotkania p. Grażyna Gorlo – bibliotekarz Filii nr 10 w imieniu wszystkich uczestników podziękowała pisarce za ciekawie spędzony czas. Chętni mogli zakupić książki i otrzymać autograf.

Biblioteka szkolna w swoich zbiorach posiada książkę autorki „Dziewczynka z parku” opatrzoną autografem i dedykacją dla czytelników naszej biblioteki.

Info IwonaTutak