Sukces – Europejski Tydzień Sportu

Między 23 a 30 września w całej Polsce zorganizowano kilkaset fantastycznych wydarzeń sportowych. Imprezy miały przeróżny charakter, ale wszystkie pomogły masowo zaktywizować Polaków i pokazać im piękno sportu.

Nasza Szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu ogólnopolskiego.

Poniżej relacja naszej nauczycielki z Europejskiego Tygodnia Sportu

Witam !

Nazywam się Lucyna Kożuch jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 38 w Częstochowie. W mojej szkole zostałam wybrana koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu. Każdego dnia na zajęciach wychowania fizycznego, treningach tańca towarzyskiego i piłki nożnej wspólnie z nauczycielami i trenerami zachęcamy naszych uczniów do aktywności fizycznej, wskazując korzyści z uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Być aktywnym to być zdrowym, silnym i szczęśliwym człowiekiem- tę prawdę staramy się zaszczepić naszej młodzieży. Z radością dołączyliśmy do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, w ramach którego zaprosiliśmy do udziału dzieci, rodziców i nauczycieli.We wtorek 26.09.2017r. odbył się trening piłki nożnej na kolorowo, z dużą ilością przyborów. W czwartek 28.09.2017r. wszyscy uczestnicy ETS biegali 30 minut, każdy w swoim tempie na niebiesko. Natomiast 29.09.2017r. trenerzy tańca zachęcali do aktywności fizycznej w rytm muzyki latynoamerykańskiej.

Chcesz być zdrowy i uśmiechnięty – # BeActive .

Lucyna Kożuch