Warsztaty czytelnicze

Warsztaty czytelnicze – niezwykli bohaterowie serii książek autorstwa Martina Widmarka. W dniach 08 i 14 lutego 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty czytelnicze, które poprowadziła przedstawicielka Wydawnictwa ZAKAMARKI. Warsztaty skierowane były do uczniów klas III i IV, mające na celu zachęcić do samodzielnego czytania oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Ich podstawą były książki opowiadające o przygodach młodych detektywów Lassego i Mai oraz historii pary przyjaciół Dawida i Larisy.
W ramach warsztatów zaprezentowano pokaz multimedialny połączony z interaktywnym czytaniem fragmentów książek oraz wspólne rozwiązywanie zagadek detektywistycznych. Na koniec zajęć zaprezentowano całą serię książek autorstwa Martina Widmarka.
Siła serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai tkwi przede wszystkim w ich przyjaznej początkującemu czytelnikowi formie ( duża czcionka), przejrzysta kompozycja (dużo ilustracji) i treści (tajemnica, którą trzeba rozwikłać). Dawid i Larisa seria przeznaczona dla nieco starszych czytelników, chcących przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.
Biblioteka szkolna w swoich zbiorach posiada znaczną część serii autorstwa Martina Widmarka. Uczniowie chętnie czytają i sięgają po kolejne pozycje.

Info Iwona Tutak

Warsztaty czytelnicze / Google Photos