Współpraca z częstochowskim oddziałem Towarzystwa Polsko-Austriackiego

Stolica nad pięknym modrym Dunajem w prezentacji gościa z Wiednia

W piątkowe przedpołudnie 6 kwietnia klasa VIIa miała okazję zapoznać się z zabytkami stolicy Austrii, które w niespotykanej prezentacji przedstawiła studentka turystyki z Wiednia pani Lara Maria Schmuck.
Schönbrunn i Belweder, a także bulwar Ringstrasse wzbudziły zainteresowanie Austrią oraz historią rodu Habsburgów.
Uczniowie otrzymali też nagrody za udział w konkursie wiedzy o Wiedniu.
Spotkanie miało niespodziewane zakończenie, kiedy to słowa pożegnania i podziękowania wypowiedziane zostały przez gościa nienaganną polszczyzną.
Uczniowie zapewnili, że postarają się wkrótce mówić co najmniej tak dobrze po niemiecku, jak pani Lara mówi po polsku.
Jako wyraz sympatii i wdzięczności pani Lara Maria Schmuck została uhonorowana dyplomem i pamiątkową książką.
Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy z częstochowskim oddziałem Towarzystwa Polsko- Austriackiego.