BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Akcja czytelnicza- Święto Pluszowego Misia

Posłuchaj artykułu

Akcja czytelnicza- Święto Pluszowego Misia

24 listopada klasy pierwsze wzięły udział w szkolnych obchodach Dnia Pluszowego Misia. Miś to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek każdego dziecka. Kojarzy się z ciepłem i dobrocią. Głównym celem akcji było zainteresowanie dzieci książką, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich i filmowych.

Dzieci tego dnia przyniosły ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki. Odbyły się zajęcia literacko-plastyczne „Miś – przyjaciel najmłodszych”. Dzieci z wielką przyjemnością opowiadały o swoich maskotkach o tym skąd się u nich miś wziął, jak ma na imię. Poznały historię powstania pluszowej zabawki, następnie wysłuchały „Bajki o brzydkim misiu” Ewy Nowak. Rozmawiano o tym, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel. Na zajęciach dzieci wykonały z plasteliny figurkę ulubionego misia. Powstały bardzo ciekawe prace.

Przygotowano wystawkę książek oraz gazetkę przedstawiającą sławne misie od Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona, aż po Troskliwe Misie.

Organizator akcji Iwona Tutak

 

https://photos.app.goo.gl/X9Mq6oNRObdUi1Ia2