BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Wszystkiego najlepszego, liczbo pi

14 marca obchodzony jest Dzień Liczby pi (3,14). Z tej okazji my również świętowaliśmy. W tym dniu lekcje matematyki byłe inne niż zwykle. Uczniowie klas 8 bardzo zaangażowali się w przygotowanie ciekawych zajęć. Były rebusy, krzyżówki, ciekawostki związane z  naszą bohaterką. Mierzyliśmy średnice i obwody talerzy, misek, tortownic, słoików, kubków i za każdym razem tak samo, w obwodzie mieściły się 3 średnice i jeszcze trochę (3,14). Najsmaczniejszy pomiar odbył się w klasie 4d – mierzyliśmy obwód i średnicę ciasta, które potem podzieliliśmy i zjedliśmy. To były najsłodsze „ułamki”. Bawiliśmy się słowami z głoską „pi”. Uczniowie pokazywali lub rysowali na tablicy słowa takie jak: piekarnik, pisanka, pirat itp.

Na koniec uczniowie wręczyli swoim nauczycielom matematyki symboliczne figurki liczby pi, które powstały w szkolnej pracowni komputerowej.

Niestety, nie wszystkie klasy miały we wtorek lekcję matematyki i mogły poznać bliżej tę niezwykłą liczbę. Dla nich mamy ciekawą gazetkę na szkolnym korytarzu i obietnicę, że w przyszłym roku też będziemy świętować z liczbą pi.