BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Bezpłatne audiobooki w POLONIE

Biblioteka internetowa Wolne Lektury na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowejPOLONA.PL

https://polona.pl/

Audiobooki można pobrać z biblioteki cyfrowej POLONA.PL bez konieczności logowania. Wystarczy ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę „Pobierz”(¯), widoczną w prawym górnym rogu, i wybrać audiobook w formacie MPEG.

Wśród propozycji klasyka literatury polskiej, książki dla najmłodszych, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy (Antoine de Saint-Exupéry, Jules Verne, George Gordon Byron, Charles Dickens).

Z pełną listą audiobooków można zapoznać się na stronie Biblioteki Narodowej

https://bn.org.pl/w-bibliotece/4168-bezplatne-audiobooki-w-polona.pl.html

Dzięki bibliotece cyfrowej POLONA.PL można także odkrywać ponad 3 miliony innych publikacji cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

Zachęcam wszystkich do pobierania i słuchania audiobooków nie tylko dla przyjemności.

W czasie epidemii pozwolą w zdobyciu potrzebnych materiałów do nauki oraz pozwolą na dostęp do treści w wygodnej formie.

 Info Iwona Tutak