BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. Sikorskiego 56

34 3614075, 34 5065006 sp38@edukacja.czestochowa.pl

Bieg Erasmusa+

Poniżej przedstawiamy propozycję organizatorów Biegu Erasmusa+

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić na drugą edycję charytatywnego Biegu Erasmusa+, który w tym roku odbędzie się 29 września na płycie PGE Narodowego w Warszawie. Będzie to pierwszy w historii bieg w całości rozgrywany na tym stadionie! 29 września do sztafetowych zmagań przystąpią 4-osobowe zespoły, które pokonają łącznie dystans około 8,5 km. W biegu wezmą także udział sztafety zagraniczne, wesprą go wolontariusze z wielu krajów, a wszystko odbędzie się w ramach Europejskiej Nocy Sportu oraz inicjatywy #BeActiveNight. Do udziału zapraszamy – nauczycieli, uczniów, ale też rodziny i znajomych – bieg jest otwarty dla wszystkich.

Zapraszamy do rejestracji: Zarejestruj się

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych – w strefie malucha rodzice zostawią małych widzów pod czujnym okiem animatorów, a te pociechy, które już same poczują chęć rywalizacji, będą mogły wziąć udział w biegach dziecięcych (w kilku kategoriach wiekowych). Wzorem ubiegłego roku zawodników do boju zagrzewać będą rytmy samby batucady, a słowa otuchy doda biegaczkom i biegaczom gość specjalny.

Cały dochód z opłat startowych zostanie przeznaczony na wsparcie innowacyjnego projektu WalkCamp Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty (http://pozahoryzonty.org/), skierowanego do osób po amputacjach.

Organizator, czyli Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji obchodzi w tym roku 25 lat istnienia i wspierania rozwoju polskiej edukacji – formalnej, pozaformalnej. Przedszkolaków, uczniów, studentów, seniorów. Pracowników, nauczycieli, liderów… Bieg Erasmusa+ uczci tę niezwykłą rocznicę – a właściwie zrobią to uczestnicy sztafetowych zmagań, pokonując na PGE Narodowym 25 okrążeń.

Współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, dzięki któremu płyta stadionu stanie się nie tylko areną biegowych zmagań, ale także miejscem, gdzie będzie można wziąć udział m.in. w maratonie zumby i zajęciach prowadzonych przez znanych sportowców. Wstęp na stadion w dniu biegu, także dla kibiców, będzie bezpłatny.

Zapraszamy na stronę Biegu:

http://erasmusplus.org.pl/bieg

oraz stronę wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/209300729686892.

Gorąco zachęcamy do udziału, ale także do promocji tego wydarzenia.

Do zobaczenia 29 września!