BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Być jak Ignacy

Posłuchaj artykułu

Być jak Ignacy – zapraszamy do udziału w II edycji programu

Minister Edukacji Narodowej zachęca uczniów i nauczycieli szkół podstawowych do udziału w II edycji programu „Być jak Ignacy”. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na doświadczaniu. Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Rozpoczęła się II edycja programu „Być jak Ignacy”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie stworzą naukowe koła zainteresowań. Ich zadaniem jest przybliżenie oraz popularyzowanie wiedzy o najbardziej znanych polskich naukowcach i wynalazcach. Uczestnictwo w programie ma pokazać uczniom, że nauka może być fascynującą przygodą i sposobem rozwijania ich zainteresowań.

W tegorocznej edycji programu młodzi ludzie poza postacią Ignacego Łukasiewicza, pioniera przemysłu naftowego w Europie i wynalazcy lampy naftowej, będą mogli poznać także dokonania m.in.: Marii Skłodowskiej-Curie, Mikołaja Kopernika, Kazimierza Prószyńskiego, Stefana Drzewieckiego.

Zwycięzcy programu otrzymają tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego” oraz atrakcyjne nagrody.

W ramach programu „Być jak Ignacy” Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przygotowała: scenariusze zajęć, filmy edukacyjne z przykładami eksperymentów, platformę internetową oraz grę przygodową i komiksy nawiązujące do postaci Ignacego Łukasiewicza.

Szkoły, które są zainteresowane uczestnictwem w akcji, mogą zgłaszać swój udział za pośrednictwem strony: https://bycjakignacy.pl/

Organizatorzy zapraszają również do śledzenia profilu programu na portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/bycjakignacy/

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji