34 5065006; 34 3614075; sp38@edukacja.czestochowa.pl

Chcemy zdrowo oddychać!

Smog

Chcemy zdrowo oddychać!

Dzieci z klas III wzięły udział w akcji Chcemy zdrowo oddychać!
W ramach akcji w klasach zorganizowane zostały zajęcia, quizy i konkurs “Jestem projektantem maski antysmogowej”
Celem akcji było uświadomienie uczniom czym jest smog i jak powstaje oraz, że oddychanie skażonym powietrzem może mieć tragiczne skutki dla zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się jak można zmniejszać zagrożenie dla organizmu wynikające z istnienia smogu, a także podawali propozycje działań zmniejszających zagrożenie smogiem. Konkurs pobudził wyobraźnię naszych dzieci, dzięki czemu powstały w formie płaskiej i przestrzennej ciekawe projekty masek antysmogowych.
Podsumowaniem był happening podczas którego dzieci z klasy IIIb przeszły ulicami naszego miasta w kolorowych maskach, a hasłem przewodnim było “My się smogu nie boimy maski kolorowe nosimy”.

Smog / Google Photos