BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Dni Ziemi – podsumowanie

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ja od naszych dzieci”.

Antoine Marie Roger de Saint – Exupéry

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole świętowaliśmy cały tydzień. W tym roku szczególnie pochyliliśmy się nad problematyką ochrony powietrza.

            Na terenie szkoły powstała EKO – ŚCIEŻKA edukacyjna. Podążając tropem zielonych strzałek, dzieci mogły znaleźć wiele informacji: dowiedzieć się o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza a także poznać sposoby jego ochrony i monitoringu. Wytrwali po dotarciu na metę mogli zeskanować kod QR, by obejrzeć filmik na ten temat i utrwalić wiadomości.

            Przez cały tydzień na  lekcjach plastyki, uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Jamskiej, wykonywali prace, których tematem była ochrona przyrody. Celem było ukazanie kontrastu – świata zanieczyszczonego i ekologicznego. Tak powstały cudowne obrazy, szkice oraz prace przestrzenne, które można podziwiać na wystawie zaaranżowanej na parterze szkoły z okazji Dni Ziemi.

            Aby  pobudzić w uczniach chęć poszerzania wiedzy o ekologii i zdrowiu środowiskowym,  zorganizowano konkursy:

– konkurs na infografikę nt: „Rola lasu w oczyszczaniu powietrza” dla klas 4-8

więcej na ten temat przeczytasz klikając na link

https://www.facebook.com/

– konkurs na kolorową zdrową kanapkę i sałatkę dla klas 4-5

więcej na ten temat przeczytasz klikając na link https://www.facebook.com/

– konkurs o puchar Eko-klasy dla klas 6-8

więcej na ten temat przeczytasz klikając na link

https://www.facebook.com/

Prowadzone działania, służyły budowaniu świadomości ekologicznej uczniów, by zarządzając w przyszłości  zasobami Ziemi, byli za nią odpowiedzialni.