Dni Ziemi – podsumowanie

W naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi,  przez cały tydzień poprzedzający to ważne święto podejmowano tematykę ekologiczną pod hasłem „MODA NA EKO”.

Uczniowie klas  IV-VIII, obejrzeli  na lekcjach wychowawczych prezentację, z której dowiedzieli się od kiedy i po co obchodzimy Dni Ziemi oraz  dlaczego i w jaki sposób należy prawidłowo sortować odpady.

Na lekcjach plastyki pod czujnym okiem  p. Jamskiej,  dzieci znajdowały nowe zastosowania dla surowców  wtórnych. Tworzyły:  gry, roboty ,projektowały stroje oraz malowały  mini murale
o tematyce ekologicznej  i sadziły kwiaty we własnoręcznie zrobionych i ozdobionych doniczkach. Małe dzieła, można podziwiać na szkolnej wystawie.

W ramach Dni Ziemi zorganizowano również konkurs dla klas IV-VIII, na projekt ulotki zachęcającej do prawidłowej segregacji odpadów.  Z przyjemnością podajemy wyniki:

I miejsce   ex aequo:  Hanna Odrzywolska kl. Va, Tomasz Gołąbek kl. VIc

II miejsce – Kinga Gałączkowska kl Vc

III miejsce  ex aequo: Zuzanna Chrzan kl. Vb, Małgorzata Odrzywolska kl. 8a

Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac w galerii.

Bądź eko na co dzień . To jest teraz w modzie 

A.K.