BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela, jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela, obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Świętujemy je 14 października.
Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. 

Ten dzień nie tylko jest świętem nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. W tym dniu w sposób szczególny doceniany jest wysiłek pracowników szkoły. Z tego powodu miło nam poinformować, że takie wyróżnienie na szczeblu miejskim spotkało dwóch szczególnych nauczycieli: panią dyrektor Annę Dymek, która otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy II stopnia oraz panią Agnieszkę Żuk, która otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy III stopnia.

Serdecznie gratulujemy.