BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. Sikorskiego 56

34 5065006; 34 3614075; sp38@edukacja.czestochowa.pl

Dzień otwarty w naszej szkole

12 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Zaprosiliśmy przyszłorocznych pierwszoklasistów oraz ich rodziców, by mogli dowiedzieć się więcej na temat możliwości rozwoju, jakie oferuje szkoła oraz obejrzeć sale dydaktyczne, którymi dysponujemy. Po przemowie pani dyrektor mieliśmy okazję zobaczyć występ uczniów klas sportowych tanecznych. Do tańca zaproszone zostały także maluchy oraz ich rodzice. Wszyscy w znakomitych humorach udali się, by zwiedzać szkołę. A było co oglądać… W jednej z sal przeznaczonej dla maluchów odbyły się warsztaty plastyczne oraz pokaz eksperymentów. W kolejnej uczniowie dostali czapeczki z daszkami z logo szkoły. Można było obejrzeć świetnie wyposażoną bibliotekę szkolną oraz sale klas starszych: matematyczną, informatyczną, geograficzną oraz językową. Odbywały się tam przygotowane specjalnie dla dzieci warsztaty. Warto także wspomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie jest pierwszą szkołą podstawową w Polsce, w której wdrożony został projekt tutoringu młodzieżowego. Opiekę nad pierwszoklasistami sprawują tu, poza nauczycielami, uczniowie klas siódmych i ósmych. Spędzają oni z maluchami przerwy, pomagają, wspierają, wykonują wspólne zadania – integrują się i dają wsparcie, tak potrzebne w chwili, gdy wchodzimy w nowe środowisko, znajdujemy się w nowym miejscu. Zapraszamy do SP 38!