BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Edukacja czytelnicza: Bajki na trudny czas kwarantanny.

Posłuchaj artykułu

Bajki Cioci Doroci:

Bajka o złym królu Wirusie i dobrej Kwarantannie cz.1

Dlaczego Kwarantanna ma dziury w czasie? cz.2

Po co ta “kwarantanna”? Nie jest łatwo zapoznać dzieci z niewidzialnym zagrożeniem tak, by ich nie przestraszyć. Tu z pomocą przychodzi bajka o złym Królu Wirusie i dobrej Kwarantannie. W bardzo konkretny, opisowy, ale i przyjazny sposób przedstawia obecną sytuację. 

Jak radzić sobie z tym, co jest najbardziej trudne, czyli CZASEM? Zwłaszcza czasem z Kwarantanną? Koncepcja czasu dla dziecka jest czymś abstrakcyjnym, godziny, dni, przeszłość i przyszłość są pojęciami, które tylko w konkretnym kontekście nabierają znaczenia. Tu z pomocą przychodzi nam bajka o Kwarantannie, która też miała kłopoty z czasem.

Bajki sprawią, że dzieciom łatwiej będzie pogodzić się z faktem, że muszą zostać w domu. Napisała je Dorota Bródka, która jest psychologiem, psychoterapeutą i mediatorem.

Powstały też super teatrzyki i nagrania, wszystkie są fantastyczne, pisarka dzieli się nimi z radością i zachęca do oglądania:

Teatrzyk Liliany lat 6 i Matyldy lat 9
#sposób na nudę

W załączniku bajki z zadaniami dla chętnych czytelników.

Zachęcam do lektury!

Iwona Tutak