BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Edukacja czytelnicza: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Posłuchaj artykułu

Obejrzyj BIBLIOTEKI ŚWIATA!

https://www.facebook.com/Golem13.fr/videos/540615746538974/

Spotkaj się  z AUTORAMI!

Ewą Karwan-Jastrzębska w sobotę 25.04.2020r. o godz.18.00 https://www.facebook.com/e.k.jastrzebska/

Podzieli się z Wami nowym rozdziałem Bandy Michałka. Pojawią się też podczas spotkania inni bohaterowie. Uwaga, ciekawe komentarze zostaną nagrodzone książkami. 

Barbarą Gawryluk w niedzielę 26.04 2020r. o godz.18.00 https://www.facebook.com/barbara.gawryluk

Będzie o psach na medal, dzielnym kundelku Baltiku, rezolutnej Hedwidze i o ulubionych książkach autorki z dzieciństwa. Zaglądniemy też na chwilę do Biura Detektywistycznego Lassego i Mai.

Wybierz się na WYCIECZKĘ BEZ WYCHODZENIA Z DOMU! 

Urszula Palusińska, autorka książki Brzuchem do góry zabierze Was na wycieczkę. Wydrukujcie kartę, obejrzyjcie instrukcję i narysujcie, co można zaobserwować na niebie, kiedy leniwie leży się brzuchem do góry! Załącznik

Stwórz swoją POSTAĆ LITERACKĄ!

Maria Dek, autorka książki Przeplatalińscy przygotowała kreatywną zabawę. Dorysuj brakujące części ciała postaciom na arkuszach 1-3, stwórz swoją postać na arkuszu 4, a potem potnij arkusze wzdłuż przerywanych linii i układaj swoich Przeplatalińskich! Załącznik

Poczytaj Wilczusia!

Przeczytajcie fragmenty książek z serii o Wilczusiu Iana Whybrow’a w znakomitym tłumaczeniu poety Ernesta Brylla. Wilczuś jest niesforny, ale zbyt grzeczny. Zostaje więc wysłany przez rodziców do Szkoły Złości i Chytrości, aby stać się prawdziwym złym wilkiem. Znakomita lektura dla dzieci i dorosłych. Uwaga – wywołuje gwałtowne napady śmiechu! Załącznik

Dbaj o książki!

Używaj z zakładek. Załącznik. Wykonaj zakładkę do książki-dowolna technika. 

Bądźcie z nami 23 kwietnia!

Iwona Tutak