BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Esperanto

Flaga Esperanto

Jak wszyscy doskonale wiedzą, patronem naszej szkoły jest Ludwik Zamenhof – twórca języka esperanto. Najwyższy zatem czas, abyśmy zaczęli naukę tego języka!

Esperanto (osoba mająca nadzieję, w tłum. język międzynarodowy) to najbardziej rozpowszechniony na świecie międzynarodowy język pomocniczy. Jest on używany i ceniony przez setki tysięcy lub nawet miliony ludzi.

Zazwyczaj esperanta używa się̨ do komunikacji z osobami, które mają inny język ojczysty niż̇ my. W takich kontaktach esperanto funkcjonuje jako “język-pomost”, język dodatkowy czy pomocniczy.

Na stronie naszej szkoły regularnie będą zamieszczane tematyczne słówka z danego miesiąca. Zaczynamy od listopada.

Przed Wami pierwsza odsłona naszego szkolnego słownika.

Owocnej nauki!

Las jesień

Słownik listopadowy – Novembra vortaro

Listopad – Novembro