BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Europejski Tydzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Przez cały tydzień od 19.09 do 23.09.2022 r. świętowaliśmy różnorodność językowo-kulturową świata w naszej szkole. Wydarzenie przygotowały nauczycielki języka angielskiego, a w organizację zaangażowali się uczniowie wszystkich klas.

W ramach obchodów tego święta, uczniowie klas I-III mogli posmakować tradycyjnych specjałów z kuchni greckiej, włoskiej, francuskiej, bułgarskiej itp. Było dużo śmiechu i zabawy. Jak wszyscy wiedzą młodzież jest zawsze głodna!

W ciągu tego tygodnia uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w projektach związanych z obchodami – rozwiązywali quizy językowo-kulturowe, quizy geograficzne, łamańce językowe, wyrazy pokrewne, zagadki kulinarne oraz powitania i flagi w różnych językach.
Uczniowie klas starszych mogli także wziąć udział w Konkursie Plastyczno- Językowym 
“Euromania 2022”.  Celem konkursu było wykonanie projektu torby płóciennej reklamującej Tydzień Języków Europejskich, która będzie prezentowała symbole lub hasła w dowolnym języku europejskim. Zwycięskie prace zostały zaprezentowane na szkolnym  korytarzu.