BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Ferie 2022 – podsumowanie

Z nami zawsze jest świetna zabawa!

            Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie po raz kolejny zaproponowała swoim uczniom aktywny wypoczynek podczas ferii zimowych. W czasach mocno skomplikowanych ze względu na pandemię, dzieci czują ogromną potrzebę bycia razem, wspólnej zabawy, radosnej rywalizacji, zdobywania nowej wiedzy z wielu obszarów. Zawsze mogą na to liczyć podczas „Ferii w mieście” organizowanych przez szkołę. Niezwykle istotne jest, by w czasie zabawy nie zapomnieć o bezpieczeństwie, dlatego na początku odwiedziła nas przedstawicielka służb mundurowych. Przypomniała ona o przestrzeganiu zasad poruszania się na drodze oraz w czasie podróżowania autokarem. Wspomniała także o bardzo ważnej zasadzie „ograniczonego zaufania”, dzięki której można uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń.

            Ferie obfitowały w mnóstwo atrakcji. W kinie OKF uczniowie oglądali projekcję filmu pt. „Wiki i jej Sekret”. Wraz z główną bohaterką cieszyli się i wzruszali. Obserwowali, jak mocna relacja może nawiązać się pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Po chwilach refleksji, dzieci ruszyły dalej, by wpaść w wir zimowego szaleństwa na… lodowisku! Aktywność fizyczna była zrównoważona z edukacją naszych młodych obywateli. Odwiedzili oni bowiem „Muzeum Górnictwa Rud Żelaza”, „Muzeum Częstochowskie” w Ratuszu oraz „Muzeum Częstochowskie” na Starym Mieście. Uczniowie chętnie zadawali pytania i mieli namacalny kontakt z historią. Kolejną atrakcją było wyjście do „Parku Wodnego” w Częstochowie, gdzie szaleństwom nie było końca. Spędzony tam czas sprawił uczestnikom wiele radości. Dzieci skorzystały także z kolejnej propozycji – zajęć sportowych w „Scout Sport”. Pod okiem trenerów uczyły się tam grać w squasha, miały okazję przetestować swoją zręczność na ściance wspinaczkowej oraz podczas zajęć akrobacyjnych na chustach. Dopingowały się w drużynowych rozgrywkach w kręgle oraz wyciskały siódme poty na sali do crossfitu.

Również na terenie szkoły organizowano interesujące zajęcia sportowe i plastyczne. Zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia językowe. Kolejny raz promowaliśmy granie w planszówki. Pozwalają one oderwać się od świata multimediów, a jednocześnie integrują grupę i motywują do kreatywnego myślenia. Młodsze grupy wzięły udział w organizowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Tworzyły kreatywne projekty plastyczne i jednocześnie dowiadywały się, jak dbać o zdrowie.

            Było nam niezmiernie miło spędzić wspólnie ten czas. Liczymy na kolejne spotkanie za rok!