BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Ferie w mieście 2018 – podsumowanie

Posłuchaj artykułu

Dobiegły końca kolejne ferie w mieście organizowane przez naszą szkołę. Uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, ponieważ wiele się działo. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Centrum Ceramilandia, gdzie odbyły się warsztaty ceramiczne. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat sztuki powstawania przedmiotów ceramicznych i sposobów ich malowania. Następnie z zapałem zabrały się do pracy i malowały wybrane przez siebie figurki, które z radością zabrały do domu, by pochwalić się swoimi umiejętnościami. Wizyta w Ceramilandii to także znakomita zabawa ruchowa. Uczniowie mieli do dyspozycji kilka dmuchańców, trampoliny, karuzele, ciuchcie oraz mini centrum rozrywki.

Drugiego dnia udaliśmy się w odwiedziny na Politechnikę Częstochowską. Mogliśmy tam zobaczyć Łazika Marsjańskiego, a także wziąć udział w warsztatach z nowoczesnych technik pomiarowych, programowania mikrorobotów, termowizji, programowania robota przemysłowego. Nasi przyszli naukowcy bardzo zainteresowali się tą tematyką, a dyskusją na temat tego, co widzieli nie było końca. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Instytutu Technologii Mechanicznych, Prof. PCz. Dr hab. inż. Arkadiuszowi Szarkowi, za precyzyjne i niezwykle rzetelne zorganizowanie całego przedsięwzięcia.

Wszyscy nie mogli doczekać się trzeciego dnia, ponieważ zaplanowany był wówczas wyjazd do Aquaparku FALA w Łodzi. Atrakcja ta stała się już poniekąd tradycją naszych ferii. Jak zwykle się sprawdziła – świetna zabawa w wodzie, chlapanie, skakanie, zjeżdżanie na pontonach i w kolorowych rurach – istne szaleństwo.

Czwartego dnia udaliśmy się na warsztaty w Stefanówce w Szarlejce. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej żniw i sianokosów, następnie wykonywali wianuszki z siana. Poznali także życie w zagrodzie. Oglądali konie i kuce, dowiedzieli się jak o nie dbać i jak nazywają się sprzęty służące do pielęgnacji tych zwierząt. Chętne osoby miały możliwość przejażdżki konnej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały kury, kaczki, świnki, krowy i owce. Na koniec zjadły wiejskie pieczonki, przygotowane na ognisku, a na deser przekąsiły świeżego słodkiego rogalika.

Ostatni dzień, tradycyjnie, spędziliśmy na błogich harcach w częstochowskiej sali zabaw – Magicznej Krainie. Radości nie było końca! Zadowoleni uczestnicy wesoło biegali po dwóch ogromnych salach wypełnionych atrakcjami do wpinania, skakania, zjeżdżania… Na koniec posilili się pizzą i zadowoleni wrócili do domu.

Zapraszamy za rok!!!

https://photos.app.goo.gl/BxbNIDUYsCx9JFJa2