Nadszedł czas, by podsumować pierwszy tydzień ferii zimowych. W tym okresie nasza szkoła
tradycyjnie już zorganizowała półkolonie przeznaczone dla uczniów klas I-III. Uczestniczyło w
nich 75 dzieci. Nie zabrakło różnorodnych atrakcji! Ferie sprzyjały nauce języków obcych –
pani Agata Kanapik zorganizowała warsztaty z języka angielskiego, a pani Natalia Piórkowska
zabrała wszystkich w podróż do Hiszpanii. Można było także wykonać „papierowe cuda”
podczas warsztatów bibliotecznych, których inicjatorkami były panie Alina Kowalczyk oraz
Joanna Zatońska. Dzieci mogły liczyć na pomoc wolontariuszy Koła Miłośników Książki:
Natalii Pecy z kl. 8c, Ewy Strach z kl. 6b, Antoniny Jabłońskiej z kl. 6d, Marcela Mikołajczyka i
Dominika Kurka z kl. 6c. Po wysiłkach manualnych i intelektualnych nadszedł czas na zabawy
ruchowe, które poprowadzili nasi nauczyciele wychowania fizycznego, pani Kinga Królik oraz
pan Robert Siuda. Jak zwykle mogliśmy liczyć na znakomicie przeprowadzoną przez pana
Krzysztofa Radziejowskiego oraz jego uczniów lekcję jujitsu. Podczas półkolonii był także
wyjazd do „Fabryki Uśmiechu”, gdzie uśmiech faktycznie nie znikał z twarzy dzieci. W szkole
gościła już nam znana fundacja „Wesoło mi”, która przeprowadziła warsztaty: dla
odważnych, malowanie ekotoreb, samoloty modelarskie, giga slime. Uczestnicy bawili się
także na dwóch dmuchańcach oraz w bumper ballach. Nasze nauczycielki, pani Joanna
Jamska, pani Adriana Zębik, pani Emilia Stencel, przygotowały warsztaty artystyczne, podczas
których uczniowie rzeźbili w glinie, rozwijali umiejętności manualne oraz korzystali z
zasobów ogromnej, dziecięcej wyobraźni. Tradycją staje się także wsparcie wypoczynku
przez Szkołę Językową „ProfiLingua”, która tym razem zorganizowała dla naszych
najmłodszych warsztaty z rysunku. Ostatniego dnia wypoczynku dzieci relaksowały się w
kinie.
Ogromne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom pracującym społecznie podczas
półkolonii. Dziękujemy za zorganizowanie warsztatów oraz opiekę nad uczniami.
Wychowawcami podczas tegorocznych półkolonii byli:
Pani Paulina Jasińska – opiekun grupy 1
Pani Karolina Migalska – opiekun grupy 2
Pani Kamila Krzyczmonik – opiekun grupy 3
Pani Patrycja Rogalska-Dymek – opiekun grupy 4
Pani Marta Bożek – opiekun grupy 5
Ogromnym wsparciem dla grup byli: pani Adriana Zębik, pani Ania Ciesielska, pani Agnieszka
Rzeźniczak, pani Emilia Stencel, pani Joanna Jamska, pani Aneta Dulbińska, pani Tetiana
Kovaleshyn, pani Natalia Beliaevska oraz pan Grzegorz Borecki.



