BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Ferie z SP38! Podsumowanie.

Posłuchaj artykułu

Czas zimowego wypoczynku, jak co roku, był pełen wrażeń, atrakcji i przeżyć. Wszystko to za sprawą Szkoły Podstawowej nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie, która nie zwiodła i tym razem, organizując niezapomniane ferie zimowe dla swoich uczniów. Uczestnicy wypoczynku w murach szkoły mieli zorganizowane różnorodne zajęcia, dzięki którym rozwijali swoje umiejętności, pasje i talenty. Brali udział w walentynkowych warsztatach plastycznych, podczas których powstawały kartki okolicznościowe i ogromne wyklejane serca. Pod czujnym okiem specjalisty uczyli się, jak zrobić efektowne i zarazem przepyszne napoje, czemu towarzyszyło mnóstwo emocji, śmiechu i radosnych okrzyków. Jak przystało na szkołę promującą zdrowy styl życia, uczniowie brali udział w licznych zajęciach sportowych, m.in. rozegrali turniej piłki nożnej, uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego, wzięli udział w pokazie sztuk walk jujutsu oraz relaksowali się podczas jazdy na rolkach i warsztatów tanecznych. Dodatkowymi atrakcjami były zajęcia edukacyjne zorganizowane przez częstochowski WOM oraz wyjście do kina OKF. Po seansie na wszystkich czekała miła niespodzianka – wywiad udzielony reporterowi Radia Jura i słodki poczęstunek. 

Szkoła przygotowała również kilka atrakcji wyjazdowych. Po raz kolejny współpraca z EtnoJurą w Żarkach okazała się owocna. Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowywali samodzielnie skomponowaną pizzę oraz warsztatach rękodzieła, gdzie powstały pieczołowicie plecione wiklinowe serca.

Wyjazd do Aquaparku Fala w Łodzi chyba jest już stałym punktem programu ferii organizowanych przez SP 38. Uczniowie z niecierpliwością czekali na ten dzień. Nie ma się czemu dziwić – niesamowite zjeżdżalnie, zabawy na pontonach, sztuczna fala, jacuzzi… Czego chcieć więcej…? 

Pożegnanie ferii, także tradycyjnie, odbyło się w największej częstochowskiej sali zabaw – Magicznej Krainie. Również tam szaleństwu nie było końca! A jest z czego wybierać: dmuchańce, park linowy, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, animacje. Po znakomitej zabawie czekał pyszny posiłek i przekąski.

Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie jest pierwszą szkołą podstawową w Polsce, w której funkcjonuje tutoring młodzieżowy. Kilku przeszkolonych młodych tutorów wspomagało wychowawców podczas organizacji ferii. Spisali się na medal!

W czasie ferii dwaj uczniowie z klasy VIIIa Kecper Desperak i Karol Barbirato zrobili wszystkim niespodziankę! Pod opieką nauczyciela Joanny Jamskiej udekorowali korytarz oryginalnym graffiti.

W drugim semestrze życzymy wszystkim samych tak miłych niespodzianek!