BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Festiwal bajki

Posłuchaj artykułu

FESTIWAL BAJKI – PROMOCJA KSIĄŻKI I CZYTELNICTWA.

Tematyka IV edycji Festiwalu Bajki w Częstochowie dotyczyła książek obrazkowych. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano szereg warsztatów ilustratorskich oraz spotkań autorskich.

20 września 2018r. dzieci z klasy1d, 2a, 2c uczestniczyły w spotkaniuzWaldemaremCichoniem – autorem książek dla dzieci. Najbardziej znanymi i popularnymi książkami Waldemara Cichonia jest seria o kocie Cukierku. Bestsellerowa, rozpoczynająca serię książka „Cukierku, ty łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych MEN. Na spotkaniu pisarz zaprezentował najnowszą część przygód Cukierka „Dasz radę, Cukierku!”– ósmy tom pełnych humoru i zabawnych wydarzeń opowiadań o kocich sprawach i sprawkach. Autor czytał fragmenty najnowszej książki i opowiadał o bohaterze, który zawojował nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Był również czas na pytania, na które autor chętnie odpowiadał dzieciom.Na końcu spotkania każdy uczeń mógł otrzymać imienną dedykację oraz autograf autora.Biblioteka szkolna zbogaciła się o nowy tytułów pisarza „Dasz radę, Cukierku!”. Otrzymaliśmy dedykację i autograf: „Czytelnikom Biblioteki SP 38 w Częstochowie za miłe spotkanie!WaldemarCichoń

21 września 2018r. uczniowie klasy 2cuczestniczyli w spotkaniu z Małgorzatą Flisilustratorkąksiążek dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów pani Małgorzataopowiadała dzieciom, na czym polega praca ilustratora. Rysowała ilustracje do znanych książek np. „Kot w butach”, „Legendy polskie”. Każdy z uczestników mógł stać się ilustratoremwłasnej książki, której bohaterem jest zwierzątko. Dzieci mogły popisać się własnymi zdolnościami.Powstała wspaniała galeria prac.Biblioteka szkolna zbogaciła się o książkę „Jak tańczono przed wiekami”autorstwaIzabelliKlebańskiej zdedykacją od ilustratorki „Na pamiątkę spotkania na Festiwalu Bajki ilustratorka Małgorzata Flis”.

Pierwszy dzień Festiwalu skierowany był do nauczycieli. Podczas wykładów oraz warsztatów poruszano tematykę wartości ilustracji w książkach dla dzieci i młodzieży. Przedstawiono interesujące pomysły na pracę z książką obrazkową.

Na zakończenie czwartej odsłony Festiwalu Bajki odbył się Literacki Piknik, z wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

 Info IwonaTutak