BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

FINAŁ WOJEWÓDZKI ŚLĄSKA

W dniu 30.09.2020 Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie we współpracy z Szkolnym Związkiem Sportowym w Częstochowie gościła najlepsze drużyny z województwa śląskiego w ramach: 

FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO ŚLĄSKA LIGA ORLIKÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT.

Do turnieju przystąpiły cztery drużyny dziewcząt z rocznika 2009 i młodsze. Były to Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie, Szkoła Podstawowa w Dobieszowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gliwicach.

Podczas spotkania organizacyjnego rozlosowano pary półfinałowe. W pierwszej parze spotkały się SP 38 Częstochowa- SP 1 w Gliwicach po zaciętym pojedynku lepsze okazały się gospodynie wygrywając 6:2. W drugim półfinale mierzyły się drużyny SP Dobieszowice z SP 1 Rydułtowy. Drużyna z Rydułtowy okazała się lepsza i to ona trafiła do finału. Trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Gliwic.

Do finału dziewczęta z obu drużyn przystąpiły bardzo zmotywowane, ale w tym dniu najlepiej wypadły podopieczne Roberta Ogrodniczka ze Szkoły Podstawowej Nr 38 w Częstochowie wygrywając zdecydowanie finał 6:1. Wszystkim grającym dziewczętom gratulujemy i życzymy sukcesów sportowych.

Drużyna SP 38 w Częstochowie wystąpiła w składzie: Natalia Dobrzańska, Maja Dymek, Magdalena Janowska, Agata Kaczmarzyk, Hanna Huras, Natalia Michalska, Zuzanna Wojewoda

1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie

2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach

3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Gliwicach

4. miejsce Szkoła Podstawowa w Dobieszowicach