BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Głód słów

Biblioteka

„Głód słów”– 2 kwietnia 2020 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Biblioteka szkolna SP nr 38, jak co roku, również i w tym zaprasza czytelników do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, które na całym świecie obchodzone jest dnia 2 kwietnia, w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy – Hansa Christiana Andersena.

Co roku inna sekcja IBBY jest gospodarzem tego dnia i przygotowuje list do dzieci całego świata oraz plakat. W tym roku gospodarzem jest Słowenia. List pt. „Głód słów” napisał Peter Svetina http://www.ibby.pl/wp-content/uploads/2020/03/mdkdd2020_list.pdf a plakat zaprojektował Damijan Stepančič.

Źródło: http://www.ibby.pl/?p=6102 )

#czytankinaczasie – autorzy czytają dzieciom

Jak dołączyć? Internetowe spotkania autorskie są dostępne dla każdego. Wystarczy zaglądać lub śledzić profil: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki bądź #czytankinaczasie. Zawsze w dniu, w którym pojawia się nowe video, w okolicach godziny 13.00 ujawniamy kto dziś zagości w waszych domach. Natomiast wieczorem (o godzinie 19.00) pozostaje tylko relaksować się słuchając ulubionych opowieści!

Źródło https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,149556ee.html

Drugie życie rolki po papierze toaletowym – ogólnopolski  konkurs plastyczny. Wykorzystajcie wolne chwile na pobudzenie swojej kreatywności i pokażcie nam, co niezwykłego potraficie stworzyć ze zwykłej rolki po papierze!  Do wygrania zestaw 2 wybranych książek od Wydawnictwa Zielona Sowa. Konkurs trwa do 10 kwietnia 2020!

 Czytaj więcej o konkursie: https://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1650,co,opis.html

#TerazCzasNaCzytanieWDomu- A my się nie nudzimy i czytamy oraz bawimy

Przeczytaj kilka opowiadań z serii Basia! https://basia.com.pl/_files/Files/ba/si/basia-teraz-czas-na-czytanie.pdf

Propozycje zabaw z Basią: Wymyślenie i namalowanie nowej przygody Basihttps://basia.com.pl/_files/Files/ks/ia/ksiazka_o_basi.pdf

Więcej materiałów do pobrania: https://basia.com.pl/dopobrania.php

Zapraszam do świętowania!

Iwona Tutak

Up