BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Gra miejska

Posłuchaj artykułu

W piątek 20 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej „Poskramiacze globalnych wyzwań”.

Gra odbyła się pod patronatem Inspektor Wydziału Edukacji  p. Ewy Jeziak i p. Haliny Bednarczyk,  wszystkie działania nadzorowała p. dyrektor Anna Dymek.

Kolejne etapy gry miejskiej pod hasłem „Start the change”-zostały przygotowane przez harcerki ze szkoły SP38, wraz z wychowawcą p. K. Woźniak.

Gra polegała na zmierzeniu się z sześcioma zadaniami, które dotyczyły kwestii globalnych, w szczególności wyzwań stojących przed ludzkością: stereotypy dotyczące Afryki, słabego dostępu do wody pitnej, uchodźstwa, odpowiedzialnej konsumpcji, zrównoważonego rozwoju i nieetycznej mody. Drużyny z 4 szkół: SP1, Zespołu Szkolno- przedszkolnego nr 1, SP 12, oraz SP38, miały za zadanie odnalezienie poszczególnych punktów gry w przestrzeni Promenady Niemena i wykonanie przygotowanych zadań.

Globalne wyzwania dotyczą nas wszystkich – nikt nie powinien przechodzić obok nich obojętnie. Każdy z nas może przyczynić się do walki z ich negatywnymi skutkami. Niestety wielu mieszkańców i mieszkanek globu wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasze codzienne wybory wpływają na życie innych osób, często w bardzo dalekich zakątkach świata. Najlepsza drużyna z SP1 zdobyła pierwsze miejsce, zaszczytne drugie miejsce- zdobyła drużyna SP38 pod opieką p. R. Krzypkowskiego i p. P. Rogalskiej- Dymek.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna z SP12. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a naszym reprezentantom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Wszystkie drużyny po zakończonej grze, wzięły udział w strajku klimatycznym zorganizowanym na placu Biegańskiego.

Poruszając się po mieście rowerami, uczestnicy zwracali uwagę na alternatywne metody transportu, przyjazne dla środowiska.