Igrzyska Zdrowia

Na terenie miasta Częstochowy trwa program upowszechniający zasady profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto Częstochowa .

Celem programu jest: edukacja zdrowotna dzieci i młodzieży, wychowanie w kulturze prawidłowego odżywiania, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz profilaktyka zdrowotna.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Podczas IGRZYSK uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać, w jednym miejscu i czasie, kilka dyscyplin sportowych. Na dzieci czekali instruktorzy/trenerzy/sportowcy z lokalnych klubów. Każdy uczestnik miał możliwość aktywnie wziąć udział w imprezie. Podczas imprezy uczniowie odwiedzili również strefę zdrowego żywienia, obejrzeli film edukacyjny oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o sporcie.