BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

III edycja Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

27 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III edycji biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej.  Rozgrywany on był z okazji uczczenia 84 rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego. Naszą szkołę reprezentowały dwa 5-osobowe patrole. Pierwszy tworzyli uczniowie klas IV: Tymon Tomżyński i Wiktor Machura z IVb, Stanisław Fiszer z IVc oraz Dawid Stochel i Antoni Siwek z IVd. A drugi tworzyli uczniowie klasy Va: Igor  jelonek, Mikołaj Karoń, Oliwier Pikuła, Patryk Tukaj i Antoni Wawszczak. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami na punktach oznaczonych na mapie i zrealizowali je przed czasem. Ta lekcja historii, krzewiąca patriotyzm wśród młodych, miała swój finał na Placu Pamięci Narodowej.

Piotr Skuza