BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

IX Turniej Wiedzy o Muzyce Rockowej

W ubiegłą środę, tj. 31 maja odbył się w naszej szkole IX Turniej Wiedzy o Muzyce Rockowej organizowany z okazji 40-lecia zespołu T.Love. Swoją obecnością zaszczycił nas w tym dniu sam Muniek Staszczyk lider zespołu oraz Dariusz Zając – klawiszowiec z legendarnego składu T.Love Alternative. W turnieju brało udział 11 częstochowskich szkół. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32, II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21, a III – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 48. Nasi uczniowie reprezentowani przez Mateusza Solucha, Jakuba Strzeleckiego i Maksymiliana Saternusa zajęli w nim VI miejsce. Honorowy patronat nad turniejem objął Pan Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy, który w tym dniu także odwiedził naszą szkołę. Podczas wydarzenia obecni byli Pan Rafał Piotrowski Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Pan Dariusz Kapinos Radny Miasta Częstochowy.

Jak zawsze podczas turnieju grał zespół częstochowskich muzyków: Krzysztof Niedźwiedzki, Marek Makles, Grzegorz Skuza, Marcin Adamus oraz pomysłodawca konkursu, nauczyciel historii – Piotr Skuza. Wokalowo wspierali ich Mikołaj Przesłański z 8a, Jakub Strzelecki z 8b i gościnnie Eliza Xerxa z Autorskiego Liceum artystycznego „ALA”, uczestniczka The Voice Kids of Poland.


W jury konkursu zasiadali : Pani Zuzanna Suliga redaktor portalu „Co, gdzie, kiedy w Częstochowie”, Pan dr Juliusz Sętowski – historyk, Kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego, Pan Hubert Karwacki – manager Muńka i zespołu T.Love oraz wspomniany już wcześniej Dariusz Zając z T.Love Alernative. Aktywnie w jego pracach uczestniczył również sam Muniek.
Turniej na pewno na długo zapisze się w pamięci uczestników ze względu na panującą atmosferę. Muniek Staszczyk po zakończeniu turnieju rozdawał autografy i pozował do zdjęć.
Konkurs zorganizowali i przeprowadzili: Pan Piotr Skuza, Pani Agnieszka Czerwińska i Pani Agnieszka Urbańczyk. Ogromne podziękowania należą się Pani Joannie Jamskiej, Pani Irenie Górniak, Pani Monice Polak, Panu Kamilowi Polewskiemu i Panu Zbigniewowi Drabowi za okazaną pomoc. Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia sponsorów, a tymi byli Pan Lesław Walaszczyk – współwłaściciel firmy Exact Systems oraz Pan Sławomir Soluch – właściciel firmy Mebloprojekt.

Media o wydarzeniu:

Radio Jura

wczestochowie.pl

Wyborcza.pl

Dziennik Zachodni

Życie Częstochowy