BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Kłamstwo ma krótkie nogi

We wtorek 28 listopada 2023 r. klasa II C wraz z wychowawcą panią Agnieszką Urbańczyk i nauczycielem-bibliotekarzem panią Joanną Siedlecką uczestniczyła we wspaniałych zajęciach zorganizowanych w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN WOM w Częstochowie pt. Kłamstwo ma krótkie nogi. Spotkanie zostało brawurowo poprowadzone przez panią Anetę Przybyłowicz i pana Ernesta Pidzika. Uczniowie najpierw stali się uczestnikami teleturnieju Milionerzy, którego tematem był wiersz Jana Brzechwy Kłamczucha. Następnie, podzieleni na dwie drużyny, rywalizowali o to, która drużyna najbardziej skróci nos Pinokia. Słuchając zagadek z książki Grzegorza Kasdepke Detektyw Pozytywka, oglądając fragmenty bajek oraz uczestnicząc w grach nauczyli się rozpoznawać kłamstwo oraz fake newsy. To była naprawdę ciekawa lekcja!