BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Kolejny sukces naszej uczennicy!

Wiktoria Karoń z klasy 8a zajęła III miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych „LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW” pod patronatem honorowym Posłów na Sejm RP: Izabeli Leszczyny i Andrzeja Gawrona, Ministra Edukacji, Wojewody Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Starosty Lublinieckiego. 

Hasłem konkursu były słowa: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”, a jego celem – wzbudzenie w młodzieży refleksji nad samym sobą, otaczającym światem, sensem życia, wartościami, które nam przyświecają. Uczestnicy mieli stworzyć krótki (nieprzekraczający 160 znaków), literacki tekst w formie złotej myśli, maksymy, przestrogi na temat szeroko pojętej egzystencji. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ zwycięzców miało wyłonić spośród ponad 500 prac.

Wiktorio, serdecznie gratulujemy i  trzymamy za Ciebie kciuki w kolejnych konkursach!

https://literacki-sms.blogspot.com/2025/03/nagrodzone-prace-2025.html

https://drive.google.com/file/d/1PlMcle1RnBhs8VAeCrKtpzL2AKvjoD2a/view