34 5065006; 34 3614075; sp38@edukacja.czestochowa.pl

Konkurs Kaligraficzny

Jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Kaligraficznego

W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie odbyła się uroczystość podsumowania X edycji Konkursu Kaligraficznego „Czar Kaligraficznych wspomnień”. W tym roku szkolnym na konkurs wpłynęło 475 prac, których autorami byli uczniowie szkół podstawowych, uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich z Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego (ogółem 78 szkół).

Z przyjemnością informuję, że w gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Aleksander Cichoński z klasy 3 a, któryotrzymał wyróżnienie w kategorii I – klas 2-3. Praca konkursowa została wykonana pod kierunkiem Pani Anny Wójcik.

Imprezę uatrakcyjnił występ słowno – muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 i 38, prezentujący tegoroczne zadania konkursowe. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a, zaśpiewały kultowe piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”, które nawiązywały do zadania kategorii II- przepisaniu fragmentu popularnej książki „Akademia Pana Kleksa” z rozdziału „Osobliwości Pana Kleksa”.

W czasie podsumowania przedstawiono historię konkursu, zaprezentowano wystawę pokonkursową X i I edycji konkursu. Z uwagi na charakter konkursu Mistrzowie Pióra otrzymali pióra atramentowe oraz książki. Na zakończenie uroczystości pogratulowano laureatom za trud włożony w wykonanie pracy konkursowej i chęć pisania tradycyjnym  piórem.

Info Iwona Tutak