BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Koszyk pełen witamin

Posłuchaj artykułu

POCZYTAJOWE PRZYGODY – „Koszyk wypełniony witaminami”

W listopadzie odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze z cyklu „Lokomotywą Tuwima poznajemy świat” w Filii Miejskiego Przedszkola nr 38 w Częstochowie. Tym razem zaprezentowaliśmy wiersz pt. „Warzywa”.

Dzięki tej historyjce, dzieci utrwaliły nazwy wielu występujących w niej warzyw. Nazwy te powtarzają się regularnie, a sam wiersz w interesujący sposób, wyśmiewa kłótnie i na próżno prowadzone spory a także przechwałki warzyw. Zajęcia zostały uświetnione inscenizacją „Na zdrówko” w wykonaniu uczniów klasy 4 d. Z której dowiedziały się, w jakich pokarmach ukryte są witaminy i jak one wpływają na zdrowie człowieka. W dalszej części spotkania nastąpiła demonstracja koszyka rycerza Zdrówko – podział na owoce i warzywa. Dzieci wymieniały swoje ulubione owoce i warzywa. Najbardziej lubianym przez przedszkolaków owocem okazała się truskawka, natomiast najczęściej wymienianym warzywem była marchewka. Dzieci śmiało opowiadały – Co możemy ugotować zburaków, kapusty, ziemniaków? – Jakie typowe polskie dania z warzyw możemy ugotować?

Na zakończenie zajęć uczyliśmy dzieci śpiewać refrenu piosenki „Marchewki, jabłuszka …” Dzięki tym zajęciom przedszkolaki pogłębiły wiadomości na temat zdrowego odżywiania.

 

Szkolny koordynator programu:

Iwona Tutak

https://photos.app.goo.gl/WVdRMHwOVQyJSBsn2