Kuźnia talentów

Kolejny raz mieliśmy okazję być częścią ważnego wydarzenia. 14 listopada 2022 roku w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyła się XIII Konferencja Naukowa „Współczesny świat małego pacjenta”. Szkoła zapewniła przybyłym niebywałe atrakcje, ponieważ na deskach teatru wystąpili nasi uczniowie.

Pierwsza grupa zaprezentowała promujące profilaktyczne działania prozdrowotne przedstawienie pt. „Czarownica Higienica”. Uczniowie – i ci najmłodsi, i ci najstarsi zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i urzekająco wcielili się w role.

Mieliśmy także ogromną przyjemność na deskach teatru podziwiać Jakuba Ślęzaka, naszego absolwenta, aktualnie ucznia V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Kuba, jak zwykle z ogromnym wdziękiem, zaprezentował repertuar Andrzeja Zauchy „Bądź moim natchnieniem”.

Szkoła Podstawowa nr 38 słynie z prowadzonych na wysokim poziomie klasa tanecznych. Nikt nie miał co do tego wątpliwości, gdy na scenie pojawiły się dwie wyjątkowe pary tancerzy, których ruchy i gracja wywoływały wyłącznie zachwyt.

Po występach prowadząca konferencję skomentowała: „Szkoła Podstawowa nr 38 to istna kuźnia talentów” – z czym trudno się nie zgodzić :)