BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Lato w Mieście – słoneczny początek wakacji!

Kolejny raz nasza szkoła zorganizowała letni wypoczynek dla uczniów. Pierwszy tydzień wakacji upłynął pod hasłem „Beztrosko, lecz bezpiecznie”. Jak zawsze, dzieci bawiły się świetnie, a szkoła zorganizowała dla nich atrakcyjne zajęcia. Chodziliśmy na spacery, bawiliśmy się na placu, w szkolnych salach gimnastycznych oraz na szkolnych boiskach, graliśmy w piłkę i tenisa. Odwiedziły nas nawet tegoroczne absolwentki klasy sportowej o profilu tanecznym i poprowadziły zumbę! Byliśmy w kinie i na lodach, a uśmiech nie znikał z naszych twarzy. Świetnie bawiliśmy się w częstochowskim Aquaparku, który poza strefą wewnętrzną ma w swojej ofercie baseny zewnętrzne. Pojechaliśmy do Parku Korzonek, gdzie oglądaliśmy piękne zwierzątka, skakaliśmy na trampolinach, bawiliśmy się w strefie wodnej, graliśmy w siatkówkę, kręgle i piłkę nożną. Nasz wypoczynek był bardzo aktywny, dlatego wielką przyjemność sprawiało nam leżakowanie w wygodnych hamakach, w przyjemnie zacienionych miejscach. Ostatniego dnia pojechaliśmy do centrum sportu i rekreacji Scout. Trenowaliśmy tam wspinaczkę, jogę na chustach, graliśmy w squasha, w kręgle, w tenisa stołowego oraz tenisa ziemnego. Było wspaniale! Życzymy wszystkim dalszej części aktywnych, kreatywnych i bezpiecznych wakacji!