BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Lato w mieście też jest ok!

Dobiegły końca tegoroczne półkolonie organizowane w Szkole Podstawowej nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie. W ramach akcji „Lato w mieście” 92 uczestników mogło na nowo poczuć i doświadczyć, czym jest nawiązywanie i umacnianie relacji, jak wiele radości daje wspólnie spędzony czas, jak interesująco i kreatywnie można bawić się na świeżym powietrzu.

Bo kto nie chciałby poszaleć z przyjaciółmi w parku linowym „Dino Lino”? Kto nudziłby się podczas zajęć w Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach? Kto nie skusiłby się na warsztaty w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stefanówka” w Szarlejce? To tylko część atrakcji, w których wzięli udział uczniowie SP 38. Poza różnorodnymi, ciekawie zorganizowanymi zajęciami, uczestnicy otwierali się na siebie nawzajem, uwrażliwiali na to, co wokół nich, brali udział w rajdzie po lesie, poznawali zwyczaje egzotycznych zwierząt oraz dowiadywali się, jak opiekować się zwierzętami hodowlanymi. Poprzez bezpośredni kontakt z naturą, odbywali spontaniczną lekcję empatii i wrażliwości. Dzięki licznym zajęciom sportowym i rekreacyjnym, na nowo, po długim okresie izolacji i zdalnej nauki, przypominali sobie, ile satysfakcji dają wspólne zabawy, zdrowa rywalizacja i ruch. Wycieczki do małych miejscowości, takich jak Garnek czy Pająk, sprawiły, że uczestnicy zaczęli traktować naturę jak partnera i przyjaciela.

Najpiękniejszym podsumowaniem tych półkolonii był szczery dziecięcy uśmiech po każdym mijającym dniu.