BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Każdy inny – wszyscy równi

W ramach projektu edukacyjnego ,,Każdy inny – wszyscy równi” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Przygotowano gazetkę ścienną dotyczącą zachowania się wobec osób niewidomych. Zaprezentowane zdjęcia przedstawiały sytuacje z życia osób niewidomych i sposoby pomocy ze strony osób obecnych w danym miejscu. Podobne zagadnienia omawiano na zajęciach w poszczególnych klasach. Uczniowie poznali specjalne udogodnienia, aplikacje i programy dla osób niewidomych, w szczególności język Braille’a. Najmłodsi z zainteresowaniem obejrzeli film animowany pt. „Jak pomóc osobom niewidomym”.

Uczniowie mogli też poczuć, jak to jest nie widzieć. Bawili się w rozpoznawanie przedmiotów codziennego użytku z zakrytymi oczami.