BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. Sikorskiego 56

34 5065006; 34 3614075; sp38@edukacja.czestochowa.pl

Miejskie Dni Inteligentnej Energii

W ostatni piątek września w ramach Miejskich Dniach Inteligentnej Energii na pl. Biegańskiego odbył się festyn. Na uczestników czekało wiele atrakcji: pracownia artystyczna, energorower, quizy, gry, lodowe eksperymenty, wytwarzanie prądu i autobus energetyczny. Celem festynu było poszerzanie wiedzy i kształtowanie postawy ekologicznej. Eksperci z Politechniki Częstochowskiej oraz z Uniwersytetu Rozwoju bawili się z uczestnikami, jednocześnie ich ucząc.
Uczennice z klasy Vd, których prace zostały wysłane na ekologiczny konkurs plastyczny wraz z p. Joanną Jamską wzięły czynny udział w eksperymentach i pokazach, poszerzając swoja wiedzę na temat wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, ograniczeniu niskiej emisji i efektywności energetycznej SBG.