BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Młodzi czytelnicy SP38

Posłuchaj artykułu

MŁODZI CZYTELNICY SP 38

16 stycznia 2018r. w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbyła się Uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki. Było to wydarzenie czytelnicze w ramach bibliotecznego programu „Witamy w świecie książek”. Honorowym gościem tej uroczystości była pani dyrektor Anna Dymek wraz z panią wicedyrektor Ewą Gawińską.

Przed przyjęciem w poczet czytelników, pierwszoklasiści obejrzeli program artystyczny. Uczniowie klasy 2A pod kierunkiem pani Anny Wójcik przygotowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Po wprowadzeniu w niezwykły świat książek, dzieci wysłuchały próśb książek oraz dowiedziały się, w jaki sposób o nie dbać.

[su_youtube url=”https://youtu.be/Ho1iwzWIDes”]

Po występach z należytą powagą wszystkie dzieci składały uroczyste przyrzeczenie. Aktu pasowania dokonał bibliotekarz pani Iwona Tutak przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka książką.

Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia, pani dyrektor Anna Dymek wręczyła karty biblioteczne i okolicznościowe dyplomy, podziękowała także aktorom za przepiękny występ.

Opracowanie Iwona Tutak

https://photos.app.goo.gl/G537UauQSOkkpG093