Narodowe czytanie

5 września 2020 roku uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięli udział w dziewiątej edycji „Narodowego czytania”. W tym roku organizowane przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie wydarzenie miało formę spotkania online, podczas którego wybrane fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego czytali:

Sylwia Warmus – polska aktorka teatralna, filmowa oraz telewizyjna, lalkarz, scenarzysta, reżyser, instruktor teatralny

Olek Klepacz – polski wokalista, autor tekstów i piosenek, lider grupy Formacja Nieżywych Schabuff

Anna Dąbrowska i Anna Hiller – organizatorki „Narodowego czytania” z ramienia RODN „WOM” w Częstochowie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszynie oraz uczennice naszej szkoły: Dominika Dziedzic kl. VIId i Natalia Pankowska kl. VIId.

Po odczytaniu fragmentów „Balladyny” odbył się konkurs/quiz ze znajomości tekstu. Wygrał go uczeń naszej szkoły Mateusz Sznober kl. VIIIb. Gratulujemy!