BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Niepodległa – Mistrzowie Pióra 2018

Posłuchaj artykułu

„Niepodległa” – Mistrzowie Pióra 2018

06 kwietnia 2018 w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie odbyła się uroczystość podsumowania 9 edycji Powiatowego Konkursu Kaligraficznego „ I Ty możesz zostać Mistrzem Pióra”.

Z przyjemnością informuję, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:Zofia Banasiak z klasy 3 adrugie miejsce oraz Filip Borejkoz klasy 3 e trzecie miejsce w kategorii I – klas 2-3. Zadanie konkursowe w tej kategorii polegało na pięknym przepisaniu fragmentu wiersza Władysława Bełzy„Ziemia rodzinna”.

IX edycja Konkursu Kaligraficznego wpisana została w obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Niepodległa” miała za zadanie przybliżenie młodemu pokoleniu tej ważnej dla każdego Polaka rocznicy. Mamy nadzieję, ze hasło tegorocznej edycji Konkursu oraz zaproponowane przez nas teksty literackie skłoniły naszych uczniów do tego, aby sięgnąć do historii Polski.

Uroczystośćuatrakcyjniły swoim występem wokalno-muzycznym uczennice klasy 6a Nikola Modrof – śpiew i Klaudia Rydel- skrzypce, wykonały piosenkę „Wojenko, wojenko”. Impreza urozmaicona była recytacją kaligrafowanychutworów. Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Renik z klasy 7b, która zaprezentowała wierszM. Konopnickiej„Ojczyzna”.Uroczystości towarzyszyła wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych orazprezentacja multimedialna na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z uwagi na charakter konkursu Mistrzowie Pióra otrzymali pióra atramentowe, zaproszenie do udziału w mistrzowskich warsztatach pięknego pisania oraz książki.

Na zakończenie uroczystości wykonano wspólne zdjęcie laureatów i zaproszonych gości.

Info Iwona Tutak

https://photos.app.goo.gl/5AWdLUfU6KnQpArM2