BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

“Nowi goście w książkowej krainie” – pasowanie na czytelnika

W szkolnej bibliotece pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości bibliotecznych. W tym roku odbyło się ono 12 stycznia.

Wydarzenie uświetnił przepiękny występ, klasy 2A pod opieką wychowawczyni Pani Anny Wójcik, pt.”Książkowa kraina”. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jakich bohaterów książek można spotkać w bibliotece, a także poznali kodeks czytelnika. 

Po uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali książkę Justyny Bednarek “Wnuczka antykwariusza” (w ramach kampani “Mała książka-wielki człowiek”).

Symboliczne uzyskanie tytułu “czytelnika” przez dziecko jest pierwszym krokiem do wkroczenia w nowy etap pełen książkowych przyjaciół i kolorowych przygód. Głównym celem uroczystości jest zachęcanie do rozwijania umiejętności czytania, które pobudza wyobraźnię, pamięć, wzbogaca słownictwo oraz uczy skupienia uwagi i wycisza. 

Do zobaczenia w bibliotece