BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Obchody Dnia Świętego Patryka

17 marca w piątek po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Z tej okazji nauczycielki języka angielskiego zaplanowały szereg aktywności dla społeczności szkolnej.

Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania na niektórych lekcjach ciekawostek o Irlandii, Leprechaunie –irlandzkim skrzacie, trójlistnych koniczynkach oraz oglądaliśmy bajkę o Świętym Patryku w wersji angielskiej.

Nasza szkoła wzięła też udział w projekcie Ogólnopolskim “Irlandia w szkole”. Z okazji Dnia Świętego Patryka został ogłoszony konkurs “Baśniowy komiks z Zielonej Wyspy”. Uczniowie mieli za zadanie na podstawie baśni irlandzkich stworzyć komiks przedstawiający daną historię. Kreatywność dzieci była rewelacyjna, a ilość prac konkursowych świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć wspaniałe prace plastyczne uczniów.

Obowiązkowym kolorem w tym dniu był kolor zielony. Im więcej zielonych akcentów w ubiorze tym lepiej.  Oficjalnie konkurs na 100% zieloną klasę wygrała klasa 1b i otrzymała słodki, zielony poczęstunek.

Aby uświetnić ten dzień, uczniowie wzięli udział w „Koniczynkowych przerwach”, gdzie mogli namalować sobie koniczynki na dłoniach i buzi, a także mogli zrobić sobie zdjęcie z Leprechaun’em. Ponadto podczas długiej przerwy usłyszeliśmy tradycyjną muzykę irlandzkich wykonawców takich jak: U2, Clannad, Sinéad O’Connor i Enya.

Całość obchodów Dnia Świętego Patryka uświetniła degustacja zielonych potraw i zielonych napojów serwowanych przez szkolną kuchnię.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka.