BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Ojczyznę kochać trzeba i szanować – podsumowanie

8 lutego  w Muzeum Medali i Monet Jana Pawła II odbył się niezwykły koncert pod tytułem „Ojczyznę kochać trzeba i szanować”. Jego pomysłodawcą i organizatorem był nauczyciel z naszej szkoły – Piotr Skuza. Swoim charakterem wpisywał się on w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział w nim wzięli uczniowie częstochowskich szkół podstawowych i średnich, którzy zaśpiewali rockowe piosenki o Polsce, wolności i nadziei. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV a – Mikołaj Przesłański, który brawurowo wykonał utwór zespołu Tilt ” Runął już ostatni mur”. Gościem specjalnym koncertu był Muniek Staszczyk – lider zespołu T.Love, który wykonał z zespołem ( złożonym ze znanych częstochowskich muzyków: Krzysztofa Niedźwieckiego, Marka Maklesa, Jaromira Puszka, Marcina Adamusa i Piotra Skuzy) kilka utworów m.in. Nie, nie, nie, 1996 czy utwór będący kanwą tego koncertu To wychowanie, który na finał koncertu zaśpiewali wszyscy jego uczestnicy. Koncert prowadził Piot Dziker Chrząstek.
Up