BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Ojczyznę kochać trzeba i szanować – podsumowanie

Posłuchaj artykułu
8 lutego  w Muzeum Medali i Monet Jana Pawła II odbył się niezwykły koncert pod tytułem “Ojczyznę kochać trzeba i szanować”. Jego pomysłodawcą i organizatorem był nauczyciel z naszej szkoły – Piotr Skuza. Swoim charakterem wpisywał się on w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział w nim wzięli uczniowie częstochowskich szkół podstawowych i średnich, którzy zaśpiewali rockowe piosenki o Polsce, wolności i nadziei. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV a – Mikołaj Przesłański, który brawurowo wykonał utwór zespołu Tilt ” Runął już ostatni mur”. Gościem specjalnym koncertu był Muniek Staszczyk – lider zespołu T.Love, który wykonał z zespołem ( złożonym ze znanych częstochowskich muzyków: Krzysztofa Niedźwieckiego, Marka Maklesa, Jaromira Puszka, Marcina Adamusa i Piotra Skuzy) kilka utworów m.in. Nie, nie, nie, 1996 czy utwór będący kanwą tego koncertu To wychowanie, który na finał koncertu zaśpiewali wszyscy jego uczestnicy. Koncert prowadził Piot Dziker Chrząstek.