Organizacja w dniach egzaminu ósmoklasisty

Organizacja wejść w dniach egzaminu ósmoklasisty:

SalaWejścieSzatnia
25 maja (wtorek) i 26 maja (środa)
SG – duża gimnastyczna (klasa 8a)Wejście od boiska – 815Szatnie przy sali wychowania fizycznego
II-4 mała sala gimnastyczna (klasa 8b)Wejście od placu zabaw – 825Szatnia w sali I-9
I -20 widowiskowa (klasa 8c)Wejście przy automacie spożywczym – 820Szatnia w sali I–19
II-10 (uczniowie, z klas 8a, 8b, 8c, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzenia egzaminu)Wejście główne przy szatni – 820Szatnia w sali II-11 lub szafki
Sala II-1 (jeden uczeń)Wejście główne przy szatni – 830Szafka
Sala II-15 (jeden uczeń)Wejście główne przy szatni – 830Szafka
Ponadto dnia 27 maja (czwartek)
Sala II-6 (2 uczniów język niemiecki)Wejście główne przy szatni – 830Szafka
  • Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający– bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.
  • Zdający, nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych, z zastrzeżeniem sytuacji, gdzie osoba, która przechorowała COVID-19 (tzn. jest ozdrowieńcem), oraz osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19 (tzn. osoba, która przyjęła wszystkie przewidziane procedurą dawki danej szczepionki), może przyjść na egzamin, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie.
  • Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
  • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.
  • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych z czarnym tuszem, linijki, cyrkla. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  • Cudzoziemcy przystępujący do danego egzaminu, którym jako sposób dostosowania egzaminu przyznano możliwość korzystania ze słownika dwujęzycznego, są zobowiązani przynieść własne słowniki, które przed egzaminem powinny zostać sprawdzone przez członka zespołu nadzorującego (w rękawiczkach lub dezynfekując ręce po każdej takiej czynności).
  • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
  • Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.
  • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos (maseczką jedno- lub wielorazową).
  • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5- metrowego odstępu). Uczniowie identyfikują się legitymacją szkolną.
  • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
    • podchodzi do niego przewodniczący albo członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
    • wychodzi do toalety
    • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  • Przed rozpoczęciem egzaminu należy poinformować zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
    • zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi
    • obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z osobą zaangażowaną w przeprowadzanie egzaminu, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym
    • niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką
    • konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.
  • Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
  • poinstruować zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.