BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Pasowanie na czytelnika

„Biblioteka w mojej szkole” – Pasowanie na Czytelnika SP 38

W październiku, w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, drugoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona Młodych Czytelników biblioteki szkolnej.

W czytelni, przywitały miłych gości piękne, kolorowe książki. Zaprezentowano zbiory biblioteki szkolnej i omówiono Regulamin. Dzieci z ciekawością obejrzały wydawnictwa albumowe, najmniejszą książkę oraz największą książkę znajdującą się w zbiorach biblioteki szkolnej. Uczniowieobejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, jak dbać o książki. Następnie złożyli ślubowanie i zostali przyjaciółmi książki, otrzymując karty biblioteczne oraz zakładki do książek, które wykluczą zaginanie kartek. Młodzi Czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

 Było to wydarzenie czytelnicze w ramach bibliotecznego programu „Witamy w świecie książek” oraz realizacji zadań NPRCZ.

Info Iwona Tutak